2220J1000104MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J1000104MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.1μF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2220J1000104MXT
Knowles Syfer 2220J1000104MXT
0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J1000104MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2220J1000104MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm