2220J1000104JXR
Mfr.Part #
2220J1000104JXR
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J1000104JXR
Knowles Syfer 2220J1000104JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.1muF