2220J1000103KDT
Mfr.Part #
2220J1000103KDT
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 2220
8 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220J1000103KDT
Knowles Syfer 2220J1000103KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 10000pF