2220J1000103GFT
Mfr.Part #
2220J1000103GFT
Description
CAP CER 10000PF 100V C0G 2220
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
10000pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Published :
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
2220J1000103GFT
Knowles Syfer 2220J1000103GFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 10000pF