2220J1000102FFT
Mfr.Part #
2220J1000102FFT
Description
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 2220
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Datasheets
2220J1000102FFT
Knowles Syfer 2220J1000102FFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 1000pF