2220J1000101JFR
Mfr.Part #
2220J1000101JFR
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 2220
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220J1000101JFR
Knowles Syfer 2220J1000101JFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 100pF