2220J0630824MXT
Mfr.Part #
2220J0630824MXT
Description
CAP CER 0.82UF 63V X7R 2220
Capacitance :
0.82µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J0630824MXT
Knowles Syfer 2220J0630824MXT
0.82μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0630824MXT Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2220J0630824MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm