2220J0630683FCT
Mfr.Part #
2220J0630683FCT
Description
CAP CER 0.068UF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
2220J0630683FCT
Knowles Syfer 2220J0630683FCT
0.068μF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0630683FCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2220J0630683FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm