2220J0630564KDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J0630564KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.56UF 63V X7R 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
0.56μF
Feature :
High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Datasheets
2220J0630564KDT
Knowles Syfer 2220J0630564KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.56muF