2220J0630474JXR
Mfr.Part #
2220J0630474JXR
Description
CAP CER 0.47UF 63V X7R 2220
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.47µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0630474JXR
Knowles Syfer 2220J0630474JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.47muF