2220J0630473JFR
Mfr.Part #
2220J0630473JFR
Description
CAP CER 0.047UF 63V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
High Temperature
Capacitance :
0.047µF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability
Datasheets
2220J0630473JFR
Knowles Syfer 2220J0630473JFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 0.047muF