2220J0630185JXR
Mfr.Part #
2220J0630185JXR
Description
CAP CER 1.8UF 63V X7R 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1.8μF
Datasheets
2220J0630185JXR
Knowles Syfer 2220J0630185JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 1.8muF