2220J0630181GFT
Mfr.Part #
2220J0630181GFT
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0630181GFT
Knowles Syfer 2220J0630181GFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 180pF