2220J0630181GFR
Mfr.Part #
2220J0630181GFR
Description
CAP CER 180PF 63V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
180pF
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Published :
Datasheets
2220J0630181GFR
Knowles Syfer 2220J0630181GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 180pF