2220J0630123GCR
Mfr.Part #
2220J0630123GCR
Description
CAP CER 0.012UF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0630123GCR
Knowles Syfer 2220J0630123GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.012muF