2220J0630103KFR
Mfr.Part #
2220J0630103KFR
Description
CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10000pF
Datasheets
2220J0630103KFR
Knowles Syfer 2220J0630103KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 10000pF