2220J0500824JDT
Mfr.Part #
2220J0500824JDT
Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.82µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J0500824JDT
Knowles Syfer 2220J0500824JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.82muF