2220J0500823FCR
Mfr.Part #
2220J0500823FCR
Description
CAP CER 0.082UF 50V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
2220 (5750 Metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.082µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0500823FCR
Knowles Syfer 2220J0500823FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.082muF