2220J0500822GFR
Mfr.Part #
2220J0500822GFR
Description
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 2220
Applications :
High Reliability
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J0500822GFR
Knowles Syfer 2220J0500822GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 8200pF