2220J0500683KDT
Mfr.Part #
2220J0500683KDT
Description
CAP CER 0.068UF 50V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±10%
Applications :
High Reliability
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Capacitance :
0.068μF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0500683KDT
Knowles Syfer 2220J0500683KDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.068muF