2220J0500473GCR
Mfr.Part #
2220J0500473GCR
Description
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±2%
Capacitance :
0.047µF
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2220J0500473GCR
Knowles Syfer 2220J0500473GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.047muF