2220J0500471KFR
Mfr.Part #
2220J0500471KFR
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Applications :
High Reliability
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
470pF
Datasheets
2220J0500471KFR
Knowles Syfer 2220J0500471KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 470pF