2220J0500275MXR
Mfr.Part #
2220J0500275MXR
Description
CAP CER 2.7UF 50V X7R 2220
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2.7µF
Datasheets
2220J0500275MXR
Knowles Syfer 2220J0500275MXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 2.7muF