2220J0500223KXR
Mfr.Part #
2220J0500223KXR
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0500223KXR
Knowles Syfer 2220J0500223KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.022muF