2220J0500220GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J0500220GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
22pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0500220GCT
Knowles Syfer 2220J0500220GCT
22pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0500220GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2220J0500220GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm