2220J0500181FFR
Mfr.Part #
2220J0500181FFR
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 2220
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0500181FFR
Knowles Syfer 2220J0500181FFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 180pF