2220J0500150FFR
Mfr.Part #
2220J0500150FFR
Description
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 2220
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Applications :
High Reliability
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Datasheets
2220J0500150FFR
Knowles Syfer 2220J0500150FFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 15pF