2220J0250563KXR
Mfr.Part #
2220J0250563KXR
Description
CAP CER 0.056UF 25V X7R 2220
Capacitance :
0.056μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0250563KXR
Knowles Syfer 2220J0250563KXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.056muF