2220J0250473FFR
Mfr.Part #
2220J0250473FFR
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 2220
Capacitance :
0.047µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
2220J0250473FFR
Knowles Syfer 2220J0250473FFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 0.047muF