2220J0250472KFR
Mfr.Part #
2220J0250472KFR
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Capacitance :
4700pF
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2220J0250472KFR
Knowles Syfer 2220J0250472KFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±10% 4700pF