2220J0250472FCR
Mfr.Part #
2220J0250472FCR
Description
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0250472FCR
Knowles Syfer 2220J0250472FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 4700pF