2220J0250471JCR
Mfr.Part #
2220J0250471JCR
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 2220
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
2220J0250471JCR
Knowles Syfer 2220J0250471JCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 470pF