2220J0250471FFT
Mfr.Part #
2220J0250471FFT
Description
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 2220
8 Weeks
Feature :
High Temperature
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
470pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0250471FFT
Knowles Syfer 2220J0250471FFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±1% 470pF