2220J0250470GFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J0250470GFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Capacitance :
47pF
Published :
Feature :
High Temperature
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2220J0250470GFR
Knowles Syfer 2220J0250470GFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±2% 47pF