2220J0250394JDT
Mfr.Part #
2220J0250394JDT
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.39µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J0250394JDT
Knowles Syfer 2220J0250394JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.39muF