2220J0250393MDR
Mfr.Part #
2220J0250393MDR
Description
CAP CER 0.039UF 25V X7R 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.039µF
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0250393MDR
Knowles Syfer 2220J0250393MDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±20% 0.039muF