2220J0250393JXR
Mfr.Part #
2220J0250393JXR
Description
CAP CER 0.039UF 25V X7R 2220
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
0.039µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J0250393JXR
Knowles Syfer 2220J0250393JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.039muF