2220J0250392JFT
Mfr.Part #
2220J0250392JFT
Description
CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 2220
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
25V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0250392JFT
Knowles Syfer 2220J0250392JFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 3900pF