2220J0250391JFR
Mfr.Part #
2220J0250391JFR
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Feature :
High Temperature
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
High Reliability
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
2220J0250391JFR
Knowles Syfer 2220J0250391JFR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 390pF