2220J0250391JCT
Mfr.Part #
2220J0250391JCT
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±5%
Datasheets
2220J0250391JCT
Knowles Syfer 2220J0250391JCT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±5% 390pF