2220J0250390KCT
Mfr.Part #
2220J0250390KCT
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 2220
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0250390KCT
Knowles Syfer 2220J0250390KCT
39pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0250390KCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2220J0250390KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm