2220J0250390JCT
Mfr.Part #
2220J0250390JCT
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 2220
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0250390JCT
Knowles Syfer 2220J0250390JCT
39pF 25V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0250390JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2220J0250390JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm