2220J0250334KDR
Mfr.Part #
2220J0250334KDR
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 2220
Ceramic Capacitors
Feature :
High Temperature
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2220J0250334KDR
Knowles Syfer 2220J0250334KDR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±10% 0.33muF