2220J0250330JFT
Mfr.Part #
2220J0250330JFT
Description
CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Feature :
High Temperature
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
25V
Applications :
High Reliability
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2220J0250330JFT
Knowles Syfer 2220J0250330JFT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 ±5% 33pF