2220J0250223KCT
Mfr.Part #
2220J0250223KCT
Description
CAP CER 0.022UF 25V C0G/NP0 2220
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.022µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
2220J0250223KCT
Knowles Syfer 2220J0250223KCT
0.022μF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
2220J0250223KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2220J0250223KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm