2220J0160683GCR
Mfr.Part #
2220J0160683GCR
Description
CAP CER 0.068UF 16V C0G/NP0 2220
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
0.068μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2220J0160683GCR
Knowles Syfer 2220J0160683GCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±2% 0.068muF