2220J0160682KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2220J0160682KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 2220
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0160682KCR
Knowles Syfer 2220J0160682KCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±10% 6800pF