2220J0160473JDT
Mfr.Part #
2220J0160473JDT
Description
CAP CER 0.047UF 16V X7R 2220
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±5%
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0160473JDT
Knowles Syfer 2220J0160473JDT
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 0.047muF