2220J0160335JXR
Mfr.Part #
2220J0160335JXR
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 2220
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
3.3μF
Datasheets
2220J0160335JXR
Knowles Syfer 2220J0160335JXR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm X7R 2R1 ±5% 3.3muF