2220J0160273FCR
Mfr.Part #
2220J0160273FCR
Description
CAP CER 0.027UF 16V C0G/NP0 2220
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
0.027μF
Published :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Datasheets
2220J0160273FCR
Knowles Syfer 2220J0160273FCR
2220 5750Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm C0G NP0 1B ±1% 0.027muF